قوانین وب‌سایت

قوانین عمومی
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های زوبی‌تک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های زوبی‌تک تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات زوبی‌تک اقدام کند.
همچنین از آنجا که زوبی‌تک یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.
توجه: هر مشتری با یک کد ملی توانایی خرید فقط یک دستگاه گوشی تلفن همراه از دسته‌بندی کالاهای قیمت مصوب را خواهد داشت و زوبی‌تک مجاز است در این دسته‌بندی، خریدهای بیش از یک دستگاه مرتبط با یک کد ملی را لغو کند.

توجه: پیرو نواسانات قیمت کالاهای خارج از دسته‌بندی قیمت مصوب در بازار، چنانچه قیمت کالا پس از خرید کاربر(تا زمان تامین کالا و ارسال) تغییر یابد، زوبی‌تک مجاز است سفارش‌های مذکور را لغو کرده و مبلغ پرداخت شده را عینا به خریدار استرداد نماید.
تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان
محصولات ارایه شده در وب‌سایت زوبی‌تک از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با زوبی‌تک همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت زوبی‌تک عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط زوبی‌تک بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود.
خریداران حداکثر تا ۲ روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت ۱۶ هر روز کاری نهایی شوند، حداقل ۱ روز کاری بعد در تهران و ۲ روز کاری بعد در شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.
۱ روز کاری فاصله زمانی تحویل برای کالاهای فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان، شروع پردازش سفارش حداکثر ۱ روز پس از زمان سفارش‌گذاری در زوبی‌تک است.
منظور از ۱ روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار زوبی‌تک توسط فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.
در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و زوبی‌تک مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
در صورتی‌که زوبی‌تک تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرد (Discount Voucher)، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.
نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه زوبی‌تک است، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد.
خدمات پس ‌از‌ فروش زوبی‌تک تنها درصورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشندگان را می‌پذیرد که لیبل زوبی‌تک روی کالا، جدا نشده باشد.